Začíname s meditáciou
Pri všetkých úlohách a práci v tejto rýchlej dobe je dôležité dokázať,,vypnúť,,. Stres, tlak prostredia či životná neistota… To všetko negatívne ovplyvňuje náš vnútorný svet. Naučme sa pribrzdiť a vytvoriť si kľudné miesto samy pre seba.
Meditácia ako cesta k lepšiemu ja
Meditácia je jednou z relaxačných metód, ktoré nám pomáhajú objaviť stratenú rovnováhu v živote. Je účinným tréningom mysle, vďaka ktorému môžeme opäť získať vytúžený kľud a pokoj. Upriamime sa na https://www.firstclass.cz/2017/12/proc-zeny-klamou-samy-sebe-aneb-3-zavadejici-pravdy-o-stesti/ jeden bod. Obmedzíme nekonečný tok myšlienok a ukľudníme svoju myseľ. Meditácia má pozitívne účinky na zdravie. Niektoré z benefitov meditácie sú odbúranie stresu či zlepšenie imunity. Rovnako je účinná pri znižovaní rizika stareckej demencie. Čo je meditácia? Stále si nie ste istý, či je pre Vás vhodná. Nové vedecké poznatky pojednávajú o tom, že meditácia nemusí byť iba vecou ezoteriky. Je to jedna z metód na jednoduchú prvú pomoc pri negatívnych účinkoch dnešnej doby.
Odkiaľ meditácia prišla
Meditácia je spájaná najmä s krajinami východu. Najčastejšie sú to India, Japonsko, Čína či Nepál. Vďaka moderným poznatkom a historickým objavom zisťujeme, že existujú dôkazy o využívaní meditácie aj v krajinách Európy. Čo ste možno netušili je existencia dôkazov o slovanskej meditácie. Ľudstvo odjakživa fascinovalo duchovno a takpovediac to, čo je medzi nebom a zemou. Hybné sily pre praktikovanie modernej meditácie už nestoja na pilieroch duchovného osvietenia. Motivácia pre praktikovanie meditácii je zameraná skôr k zdraviu a zmierneniu negatív v živote.
Princípy meditácie
Princípy meditácie sú v aktivácii parasympatického nervového systému. To je opakom stavu, ktorý cítime, keď zažívame stres. Kým pri strese dýchame plytko a rýchlo, počas meditácie svoj dych spomaľujeme a znižujeme frekvenciu pulzu. Tým šetríme svoje srdce a korigujeme hladinu adrenalínu v tele.